Doosan seria DVF
Zapoznaj się z nowością !

Doosan seria DVF – Nowość !

Firma Doosan Machine Tools wprowadza na rynek urządzenia DVF5000 i DVF6500/8000/8000T ze stołem obrotowym Ø500/650/800mm przeznaczone do obróbki elementów o złożonych kształtach za pomocą standardowo wbudowanego wrzeciona o wysokiej prędkości obrotowej 12000 (opcja: 18000)/min i tym samym zainicjowała pełną sprzedaż nowego centrum obróbczego.Centrum obróbcze DVF5000 i DVF 6500/8000/8000T wymaga jeszcze mniejszej przestrzeni instalacyjnej niż poprzednie modele i posiada system obiegowego smarowania olejami. Obrabiarka została zaprojektowana tak, aby umożliwić operatorowi łatwy dostęp do najważniejszych podzespołów w celu maksymalizacji wygody użytkowania urządzenia.

W szczególności, w celu zwiększenia precyzji, nowe centrum obróbcze jest wyposażone w funkcję kompensacji termicznej dla wrzecion i ogólnej struktury oraz standardowe chłodzenie wrzeciona i śruby kulowej.

Magazyn narzędzi może pomieścić do 120 narzędzi i umożliwia różne rodzaje obróbki za pomocą jednego ustawienia. Dołączone jest również urządzenie do pomiaru długości narzędzia w celu bardziej precyzyjnej obróbki.

Co więcej, nowe centrum obróbcze jest wyposażone w nowoczesną konstrukcję pokryw przeznaczoną do automatycznego załadunku i rozładunku obrabianego przedmiotu, umożliwiając dźwigowi zbliżenie się do środka palety.

Obrabiarka może być również połączona z różnymi systemami automatyzacji palet, co prowadzi do wyższej wydajności i obróbki bezobsługowej.

Urządzenie posiada również optymalne rozwiązanie do obróbki trudnych do cięcia przedmiotów, które ułatwia odprowadzanie wiórów przez ulepszony filtr zbiornika chłodziwa.

Szczegółowe informacje:

– Doosan DVF 5000
– Doosan DVF 6500
– Doosan DVF 8000
– Doosan DVF 8000T