DOOSAN MACHINE TOOLS ZMIENIA
NAZWĘ NA DN SOLUTIONS

Doosan Machine Tools zmienia nazwę na DN Solutions

Firma Doosan Machine Tools – lider światowej branży obrabiarek od przeszło 50 lat, której rozwój i udoskonalenia opierają się na nieustannych innowacjach i gotowości do stawiania czoła wyzwaniom – przekształca się w DN Solutions.OFERTA MASZYN CNC DOOSAN
NOWA NAZWA DN SOLUTIONS

 

25 MAJA 2022 – FIRMA DOOSAN MACHINE TOOLS OGŁOSIŁA, ŻE ZMIENIA NAZWĘ NA DN SOLUTIONS

DN Solutions, nowa nazwa Doosan Machine Tools, wejdzie do użycia 2 czerwca 2022 r. i oznacza nowy start po fuzji z firmą DN Automotive, która w styczniu br. przejęła rolę jednostki dominującej.

Litera D w DN nawiązuje do 45-letniej historii zaufania zbudowanego przez Daewoo i Doosan, poprzedników DN Solutions, a także przez DTR Automotive, poprzednika DN Automotive. Litera N oznacza Now & New (aktualne i nowe), czyli zamiar DN Group, by przecierać nowe szlaki przez ciągłe podejmowanie wyzwań i nieosiadanie na laurach. Oznacza też rozpoczęcie nowej, potężniejszej ery napędzanej silną synergią pomiędzy obiema spółkami, które stały się teraz jedną rodziną.

Pod nową nazwą firma DN Solutions chce przekształcić się w czołowego światowego producenta, wzmacniając swoją indywidualną przewagę nad konkurencją z wykorzystaniem obecnych motorów wzrostu i aktywnie kreując swoją obecność w obszarach przyszłego rozwoju przez agresywne inwestycje w poszerzanie możliwości produkcyjnych i zrównoważone zarządzanie z myślą o odpowiedzialności społecznej. Będzie ściśle współpracować z DN Automotive, swoim udziałowcem większościowym, przy poszukiwaniu nowych motorów wzrostu, aby stać się dostawcą rozwiązań dla globalnej branży produkcyjnej.

DN Automotive, udziałowiec większościowy DN Solutions, to producent części motoryzacyjnych działający od 1971 r. mający w swojej ofercie opony, akumulatory i systemy VMS (Vibration Management System). Jest jednym z trzech głównych producentów na globalnym rynku VMS i zaopatruje około 30 największych światowych OEM, w tym GM i BMW.

„Zmiana nazwy miała na celu podkreślenie naszego zapału w dążeniu do roli globalnego producenta. DN Solutions i DN Automotive tworzą efekt synergiczny w wyniku współpracy mającej na celu poszukiwanie nowych motorów wzrostu i zwiększanie możliwości produkcyjnych” – mówi Kim Jae-Seop, prezes DN Solutions. „Chcemy oferować różnorodnym branżom kompleksowe rozwiązania produkcyjne oparte na konkurencyjnych produktach”.

Informator